Ekonomi

AgeSA, BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Girdi

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketlerinden AgeSA, çevresel, sosyal ve yönetişim çalışmalarıyla Borsa İstanbul’un oluşturduğu BİST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerini aldı.

 

Sigorta branşının lider şirketlerinden AgeSA, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin çevresel, sosyal, kurumsal yönetim, insan ve çalışan hakları ve şeffaflık konularında; Uluslararası sürdürülebilirlik performanslarının değerlendirildiği BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldı. 2022 yılında sürdürülebilirlik stratejisini, sürdürülebilirliği tüm faaliyetlerine entegre etmek ve yaptığı yatırımlarla tüm paydaşlarına fiyat oluşturmak hedefiyle oluşturan AgeSA, etki alanındaki paydaşlarının refahını daha da artırmayı hedeflemektedir. AgeSA, güçlü insan odağını sürdürülebilirlik yaklaşımının en değerli kaldıracı olarak kullanmak hedefiyle çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Sürdürülebilirliğin kurum kültürünün bir parçası olduğunu söyleyen AgeSA İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Genel Müdür Yardımcısı Burak Yüzgül, “AgeSA olarak çevresel etkimizi de azaltmayı ve 2050’nin prestijiyle net sıfır emisyonlu bir şirket olmayı hedefliyoruz. Projeleri hayata geçiriyoruz. ofislerimizde enerji ve su verimliliği ve atık azaltma için. 2019 yılından bu yana şirket bünyesinde yüzde 77 oranında su tasarrufu sağladık. Çalışan sayımızdaki artışa rağmen kişi başı su tüketimimizi yüzde 82 oranında azalttık. Başta cinsiyet olmak üzere her türlü ayrımcılığa karşı olan İnsan Kaynakları politikalarımız sayesinde istihdamda, ücrette ve meslekte fırsat eşitliği sağlıyoruz. 2025 yılına kadar tüm satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerde dijital dönüşüm odağında kağıt tasarrufu da hedeflerimiz arasında yer alıyor. Dijital dönüşümün yanı sıra AgeSA sürdürülebilirlik fonu ve finansal danışmanlık hizmetleri, finansal okuryazarlığı düşük, toplumsal etkiyi ön planda tutan müşterilerimize yönelik uzun vadeli işsizlik sigortası ve sağlık danışmanlığı ile sürdürülebilir işlerin gelirlerimiz içindeki payını artırmayı planlıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberakkus.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu