Haber

AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Alkış: HÜDA PAR’ın kadın yönetici sergilemesi şaşırttı

AK PartiSiyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı, 4. ve 5. Dönem MKYK Üyesi Zeynep Alkış, siyasete ve gündeme ilişkin değerli açıklamalarda bulundu.

“HÜDA PAR NORMALDE EKRANDA KADIN ÇIKARMAZ”

Millet İttifakı çatısı altında TBMM’ye milletvekili atayan HÜDA PAR ve Yeniden Refah Partisi hakkında da konuşan Alkış, “Açıkçası HÜDA PAR ile ilgili bir itirafta bulunayım; kadınları sokağa çıkarmalarına çok şaşırdım. Kendilerini ifade edişleri, kadın haklarını ele alış biçimleri İslamidir O doğrultuda. En son HÜDA PAR Kadın Kolları Başkanı Münevver Aktaş’tan dinledim. Normalde HÜDA PAR ekranda kadınları göstermiyor. Kadınları siyasette göstermede yine Refah’ın önüne geçtiler, Türk olduklarını iddia ediyorlar.” söz konusu.

“ÖNEMLİ VE DEĞERLİ BİR ADIM”

Alkış, Duvar’a yaptığı açıklamada sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerel siyasette talep ve temennileri farklıydı. Ama Türkleşme sürecine girdikten sonra değiştiler. İttifaka girme amaçları buydu. Son zamanlarda görüyorum ki kendilerine yöneltilen tüm eleştirilere karşı kadın kollarından ya da kadınlarla ilgili çalışanlardan birini sahaya attıklarını dile getirerek, “Bu aslında kadın hareketi için önemli ve değerli bir adım. HÜDA PAR’ın da AK Parti’nin kadın meselelerine ilişkin görüşleri doğrultusunda hareket edeceğini düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu