Haber

Aralarında ünlülerin de bulunduğu 12 kişiye sahte mahkeme kararı sattılar

İSTANBUL’da optik cihazlarla hazırlanan sahte mahkeme kararlarını aralarında ünlülerin de bulunduğu 12 kişiye para karşılığı satarak ulusal basında yer alan bazı haberlere erişimi engellediği belirlenen ağa yönelik operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Mali Suçlar Şube Müdürlüğü’ne gönderilen bazı haberlerin ulusal medya kuruluşlarına erişiminin engellenmesine ilişkin mahkeme kararlarının asılsız olduğuna dair ihbar aldı. Tebligatın ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda başlatılan soruşturma kapsamında şüphelilerin kimlik tespiti ve yakalanması için çalışma başlatıldı.

Yapılan çalışmalarda sulh ceza hakimlikleri adına bazı ulusal medya kuruluşlarına gönderilen erişim kısıtlamaları incelenmiştir. Çalışmalar derinleştirildiğinde ulusal yayın organlarına gönderilen erişim itiraz taleplerinin optik cihazlarla hazırlanmış geçersiz belgeler olduğu belirlendi. Gruplar, çalışmaların ardından 27 şüpheli olarak belirlendi. Yapılan çalışmalarda, zanlıların mahkeme kararlarını optik cihazlarla hazırladıkları ve bu kararları aralarında ünlülerin de bulunduğu 12 kişiye para karşılığı sattıkları belirlendi. Ekipler, zanlıları teknik ve fiziki takibe aldı. Farklı operatörlerden avukatlar adına basın kuruluşlarına sahte e-postalar gönderen şebeke lideri Uğur Yılmaz ve İlknur Özkan, geçen yıl düzenlenen operasyonda yakalanmıştı. Zanlılardan Yılmaz, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, İlknur Özkan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Çalışmaların devamında şebeke üyesi olduğu belirlenen 12 zanlıya daha operasyon düzenlendi. İstanbul merkezli Ankara, Ordu, Düzce, Sakarya ve Tekirdağ’da bu sabah eş zamanlı yürütülen operasyonda şu ana kadar 7 zanlı gözaltına alındı.

haber-yenimahalle.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu