Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden kadın arıcılara kovan desteği

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Hasret Çerçioğlu’nun kırsal kalkınma projelerinden biri olan “Kadın Üreticiye Arı Kovanı Destek Projesi” bu yıl da devam ediyor. En az 2 yıldır arıcılıkla uğraşan kadın üreticilere sağlanan proje kapsamında kadınlar hem üretiyor hem de aile ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. İl genelinde 17 ilçede yürütülen proje kapsamında Arıcılık Kayıt Sistemine (Tarım Bakanlığı sistemine) kayıtlı kadın üreticilere 5 adet arı desteği sağlanmaktadır. Hem kadın istihdamını artırmak hem de arıcılığı yaygınlaştırmak amacıyla başvuruları devam eden taban projesi hakkında detaylı bilgiyi Aydın Büyükşehir Belediyesi 444 40 09 numaralı Hızlı Analiz Merkezi’nden almak mümkün.

 

“Kadınlarımız yöre ekonomisine katkı sağlıyor”
Çevrenin sürdürülebilirliği ve ekonominin canlılığı için arıcılığın büyük önem taşıdığına dikkati çeken Çerçioğlu, “Bu proje ile kent genelinde arıcılık faaliyetlerine destek vererek doğal hayatı koruyor ve kadınlarımızın yerel ekonomiye katkı sağlamasını sağlıyoruz. .”

 

Desteğimiz devam edecek
Kadınları ekonomiye dahil etmek ve daha aktif olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş, “Yıllardır olduğu gibi şimdi de Başkanımız Özlem Çerçioğlu. tarımsal hizmetlere yaptığı katkı doğrultusunda kadın arıcılarımıza da bu desteği vermektedir. var. Bundan sonra da Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak desteğimiz devam edecek.”

 

hızlı yanıt aldım
Kardeşköy Mahallesi’nden 22 yaşındaki genç kadın girişimci Damla Yılmaz, “Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Kadın Üretici Arıcılığı Destekleme Projesini duydum ve gerekli başvuruları yaptım. Kısa süre içinde bana geri döndü. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da bu konudaki desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Aydın bölgesi arıcılık için çok uygundur.
6 yıldır arıcılıkla uğraştığını kaydeden Kerime Sonar, “Aydın bölgesi zaten arıcılık için çok uygun. Kadın Üreticiye Arı Kovanı Desteği Projesi çok güzel bir proje. Tam zamanında destek. Şu anda bölümleme yapıyoruz. Bunun için bir kovana ihtiyaç vardır. Benim için çok iyi oldu. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na bu desteği için teşekkür ediyorum.”

 

Her ekin değeri vardır
Eşinin mesleğine olan tutkusu ile arıcılığa başladığını belirten Teslime Cindoruk, “Şu anda ana arıcıyım. Arılar benim çocuklarım gibi oldu. Her destek önemlidir. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Çerçioğlu sürekli takviye alıyor.
Yıllardır arıcılıkla uğraştığını ifade eden Nazife Eğinç, “Bugüne kadar arıcılıkla her şeyi başardık. Güzel meslek. Herkesin denemesini tavsiye ederim. Kazançlı bir meslek” dedi. Eginç, “Bu kovanlar polen tuzaklı kovanlar olduğu için daha güzel. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na bu desteği için teşekkür ediyorum. Bize her zaman yardımcı olur. Toprakla da ilgileniyoruz. Belediyemizin fidan dağıtımından biz de faydalandık. Başta Başkanımız Özlem Çerçioğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu