Ekonomi

Bakan Fidan Blinken ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Ankara’da ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Fidan ve Blinken, Dışişleri Bakanlığı’ndaki görüşme öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Daha sonra iki bakanın görüşmesi başladı. ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Türkiye’ye gelmeden önce ilk olarak Ortadoğu çerçevesinde İsrail’in başkenti Tel Aviv’i ziyaret etti.

Blinken daha sonra İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına ilişkin Ürdün’ün başkenti Amman’da Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanlarıyla bir araya geldi. ABD Dışişleri Bakanı Blinken daha sonra Batı Şeria’da Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile bir araya gelerek “sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirdi.

Blinken, Batı Şeria’nın ardından Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne (GKRY) giderek Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Lideri Nikos Hristodulidis ile görüştü. Oradan Irak’ın başkenti Bağdat’a geçerek Irak Başbakanı Muhammed Şii el Sudani ile Gazze’deki gelişmeleri görüştü. Blinken’in Ankara’nın ardından Tokyo, Seul ve Yeni Delhi’yi de ziyaret etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu