Haber

Beyaz Saray’dan Biden’ın İsrail açıklamasına düzeltme

Yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği Gazze’deki hastane katliamından bir gün sonra İsrail’e giderek “Asla yalnız kalmayacaksınız” dedi. ABD Lideri Joe Biden dün bölgeden dönüşünde yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı.

7 Ekim’de İsrail’e düzenlenen baskında onlarca kişiyi rehin alan Hamas, dün iki Amerikalı tutukluyu serbest bıraktığını duyurdu. Biden, serbest bırakılan anne ve kızı için Katar ve İsrail’e de teşekkür etti.

Bunun ardından Air Force One uçağına binerken bir gazeteci Biden’a şu soruyu sordu: “İsrail, daha fazla rehinenin serbest bırakılması için Gazze’deki olası kara operasyonunu durdurmalı mı?”sorusunu yöneltti.

ABD Başkanı’nın sorusu “Evet” Onun açıklaması diğer gazetecileri şok etti. Pek çok medya kuruluşu Biden’ın sözlerini son dakika haberi olarak paylaştı.

Tartışma yaratan açıklamaya ilişkin Beyaz Saray’dan gelen düzeltme gecikmedi. Beyaz Saray Sözcüsü Ben LaBolt şunları söyledi: “Başkan uzaktaydı ve soruyu hiç duyamadı. ‘Daha fazla rehinenin serbest bırakılmasını ister misiniz?’ “Buna göre anladı. Başka hiçbir konu hakkında yorum yapmadı.”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu