Ekonomi

Chariot Corporation, Black Mountain projesinde ilk elmas sondajına başlıyor

Amerika’daki lityum arama varlıklarının en büyük sahibi olan ASX listesinde yer alan Chariot Corporation, Wyoming’deki birincil Black Mountain projesinde ilk geçiş elmas sondajına başladı. Bu, gerekli izinlerin alınması ve çevre dostu saha hazırlıklarının ardından gerçekleşti. Şirketin ABD’deki yan kuruluşu Panther Lithium, spodümen içeren lityum-sezyum-tantal (LCT) pegmatit dayk sürüsünü hedef alan 23 delikli bir sondaj programı yürütüyor.

Black Mountain elmas sondaj programının ilk tahlil sonuçlarının gelecek yılın başında açıklanması bekleniyor. Black Mountain’da alınan önceki örnekler yüksek konsantrasyonlarda lityum oksit göstermişti. Şirket, Major Drilling ile işbirliği içinde Boart Longyear LF90 yerüstü elmas karotlu sondaj makinesini günün 24 saati işletiyor. Sondaj çekirdeği, Wyoming’deki Jeffrey City işleme tesisinde kapsamlı litolojik ve jeokimyasal analizlere tabi tutulacak.

Wyoming’de 4.462 dönümlük alana yayılan yedi hard rock lityum projesine ek olarak Chariot, Nevada’nın McDermitt Caldera’sında bulunan ve Oregon’a kadar uzanan Resurgent projesinde kiltaşı barındırılan lityumu araştırıyor.

Chariot Corporation geçen ay ASX’te listelendi ve ABD’nin vergiden muaf olan Wyoming eyaletindeki Black Mountain projesinde lityum araştırmalarına başladı. Bir Boart Longyear LF90 elmas sondaj makinesi, Black Mountain pegmatit dayk sürüsünün birinci aşaması sondajı için sahaya geldi. 20’den fazla yüksek dereceli kaya kırıntısı örneği toplandı; on tanesinde %1,51’lik bir lityum derecesi ve bir tanesinde ise %6,68’e kadar ulaşan bir lityum derecesi görülüyor. Chariot, Panther Lithium Corporation (PLC) aracılığıyla 1 kilometreye 50 metrelik bir bölgedeki spodümen içeren pegmatit yüzeylemelerini hedef alıyor ve 2000-3000 metrelik bir alanda sondaj yapmayı planlıyor.

Bugünkü piyasa kapanışı itibarıyla Chariot Corporation (ASX:CC9) hisseleri 33,5 sentten işlem görüyordu.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu