Sağlık

Cinsel İlişkilerde En Sık Yapılan 10 Hata ve Çözümleri

Cinsel ilişki sırasında farkında olmadan birden fazla kez yapılan hatalar hem hazzı hem de anı bozar. İşte cinsel ilişki sırasında en sık görülen kusurlar ve bunların analizi…

1. Temas eksikliği yaşamak.

İletişim, sağlıklı bir cinsel bağ için önemli bir unsurdur. Partnerlerin isteklerini, sınırlarını ve beklentilerini net bir şekilde ifade edememeleri durumunda iletişim eksikliği ortaya çıkabilir. Analiz olarak açık ve dürüst iletişim değerlidir. İhtiyaçlarınızı, amaçlarınızı ve beklentilerinizi partnerinizle paylaşmaktan çekinmeyin. Bunun yapılmaması seksin kötü olmasına neden olur.

2. Ön sevişmenin ihmal edilmesi.

Ön sevişme cinsel bağın kalitesini artıran bir unsur olarak kabul edilir. Pek çok kişi yeterli ön sevişme yaşamadan doğrudan cinsel ilişkiye geçmeyi tercih eder. Bu, ortaklar arasında uyarılma düzeyinde bir uyumsuzluğa neden olabilir. Analiz olarak, ön sevişme için yeterli zaman ayıracak şekilde teması sürdürmeli ve partnerinizin isteklerini anlamalısınız. Cinsel ilişki öncesinde mümkün olduğunca partnerinize uyarıcı ve tahrik edici hareketler yapın. Bu aynı zamanda sevişme sürenizi de uzatacaktır.

3. Rutin ve monotonluk.

Zamanla cinsel ilişkilerde monotonluk ortaya çıkabilir. Kişiler alışkanlıklarının dışına çıkmaktan ve benzeri durumlardan kaçınabilirler. Bu durum bağdaki heyecanı azaltabilir ve cinsel tatmini olumsuz etkileyebilir. Analiz olarak, çeşitlilik ve yenilik getirmek için yeni durumları, fantezileri veya cinsel oyunları deneyebilirsiniz. Partnerinizle arzularınızı ve fantezilerinizi paylaşmak ilginizi artırır.

4. Yatağınızı yarış pistine dönüştürmek.

Partnerinizin kişiliğine uymayan komutlar onun haz yaşamasına engel olur. Sahte oyunlar da onları rahatsız edebilir. Partneriniz bu hareketleri kaba bulabilir. Bunun yerine daha anlaşılır bir dille konuşmalı ve her iki tarafın istekleri doğrultusunda hareket etmelisiniz.

5. Kendini olduğu gibi sevmek ve kabul etmek yerine beden imajı konusunda kaygı duymak.

Kişinin kendi beden imajıyla ilgili endişeleri cinsel ilgilerde önemli bir engel olabilir. Bu korkular kişinin kendisini rahat hissetmesini ve cinsel deneyimlerden keyif almasını engelleyebilir. Genel bir kural olarak, kendinizi kabul etmek ve bedeninizi sevmek için olumlu bir beden imajı geliştirmelisiniz. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler giymeniz ya da kendinizi antrenman yapmaya yetkin hissetmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırmanız çok daha yeterli olacaktır.

6. Orgazm baskısı yaşamak.

Birçok kişi cinsel ilişki sırasında orgazm beklentisinin baskısını hissedebilir. Bu baskı otomatik olarak gerginliğe, kaygıya ve performans kaygısına neden olur. Bu durumun çözümü cinsel bağlantıyı sadece orgazma odaklanmaktan uzaklaştırmaktır. Orgazm olmadan da cinsel deneyimin keyifli olabileceğinin bilinciyle partnerinizle birlikte keyif almaya odaklanmalısınız.

7. Partnerin isteklerini dikkate almamak.

Cinsel ilişkide partnerin isteklerinin göz ardı edilmesi veya dikkate alınmaması ilişki sorunlarına yol açmaktadır. Her iki partnerin de birbirinin ihtiyaçlarına saygı duyması ve birbirini dinlemesi gerekir. Analiz olarak partnerinizin isteklerini anlamak ve karşılıklı olarak tatmin etmek için bağlantı kurmalısınız.

8. Yalnızca birleşmeye odaklanmak.

Seks sadece ilişkiden ibaret değildir. Bu, seksi mekanik hale getirir ve arzuyu azaltır. Bunun yerine partnerinizin ilgisini çekecek yerlere odaklanabilirsiniz. Böylece şehvet de orantılı olarak artar.

9. Koruma sistemlerini kullanmamak.

Cinsel ilişkilerde belki de en sık yapılan hatalardan biri korunmamaktır. O anın heyecanıyla insanlar prezervatif kullanmaktan vazgeçiyor. Ancak bu durum oldukça sıkıntılı olaylara neden olabilir. Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar ve istenmeyen hamilelik gibi durumlardan kaçınmak için partnerinize istemese bile bu durumu anlatın ve mutlaka korunun.

10. Kendinizle övünmek.

Cinsellikle ilgili bilgi ve deneyimleri ifade etmek ve övünmek partneriniz için itici olabilir. Bunun yerine yarış içinde değil, daha paylaşımcı davranmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu