Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Avrupa Birliği Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki basına kapalı görüşme saat 15.50’de başladı. Ana gündem maddesi ekonomi ve körfez olan görüşmenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

“Bize oy verseler de vermeseler de 81 ilimizin güvenini kazanmak için çok çalışacağız. 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri ile başarımızı toplamak istiyoruz. Anlayış ve vizyon birlikteliğinin değerini her geçen gün daha net görebiliriz. Yaklaşan seçimler, şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’nın inşasına ortak etmek için bir fırsattır.”

“İSLAM DÜŞMANINA İLİŞKİN UYARILARIMIZI YAPTIK”

“NATO Zirvesi’ne katılmak üzere Litvanya’nın başkenti Vilnius’a gittik. Zirvede terörle mücadele tezimizi dile getirdik ve önemli diplomatik kazanımlar elde ettik. NATO Genel Sekreteri tarafından tarihinde ilk kez terörle mücadele komisyonu kurulacağını duyurdu. Türkiye’nin beklentilerini açık ve net bir şekilde dile getirdik. İstediklerini yapacaklarından şüphemiz yok. 13 cumhurbaşkanı ile ikili görüşmeler yaptık. hiçbir ülkeyle, özellikle komşularımızla çözülemez.

AVRUPA BİRLİĞİ ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA

Yanlış anlaşılmaların diyalog yoluyla çözüleceğine inanıyoruz. Bunu son 21 yılda defalarca başardık. Komşularımızda ve diğer ülkelerde aşılmaz görülen birçok engeli aştık. Özellikle Avrupalı ​​dostlarımızla yaptığımız görüşmelerden umutluyuz. Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinin tamamlanması, Gümrük Birliği ile vatandaşlarımıza vize serbestisi gibi ana başlıklarda ilerleme sağlamak istiyoruz. Hem ülkemizin hem de Avrupa’nın çıkarına olacak bu hamlenin meyvelerini en kısa zamanda alacağımızı umuyorum.”

“TOPLAMI 50,7 MİLYAR DOLARA ULAŞAN 13 ANLAŞMA İMZALADIK”

“Körfez gezimizde çok önemli bir adım oldu. Suudi Arabistan, Katar ve BAE ziyaretlerimiz son derece verimli geçti. Suudi Arabistan ile imzaladığımız 5 anlaşma ile iş birliğimizi daha ileriye taşıdık. Katar ile ilerleyen süreçlerimizi daha da kolaylaştırma kararı aldık. BAE, ülkemizin ekonomik ortaklarından biri. Ziyaretimiz sırasında farklı alanlarda toplam değeri 50,7 milyar dolar olan 13 adet mutabakat zaptı imzaladık. Yakında diğer ülkelerin yollarında TOGG’u görmeye başlayacağız.”

“KONTROLLÜ DARBEDEN HUKUKSUZ İFADELERE KADAR HER ŞEYİ YAPIYORLAR”

“Darbecilerle anlaşıp tankların ortasından kaçanlar, utanmalarını ve korkaklıklarını gizlemek için iftira dahil her yola başvuruyorlar. Kontrollü darbeden ahlaksız ithamlara kadar her şeyi yapıyorlar. Ama ne yapsalar beyhude. Bütün çabalarına rağmen son 7 yılda hedeflerine ulaşamadılar. Allah’ın izniyle ulaşamayacaklar. Gazilerimizin mücadelesini gençlerimize, çocuklarımıza gururla anlatacağız. 15 Temmuz’u belgeseller, filmler ve kitaplarla anlatacağız. Son FETÖ haini yargı önüne çıkarılıncaya kadar bu terör örgütü ve destekçileri ile mücadelemizi sürdüreceğiz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

ERDOĞAN’DAN VATANDAŞLARA ÇAĞRI

“Küresel bir sorun olan iklim değişikliğinin olumsuz yansımaları ülkemizi de etkiliyor. Sel ve orman yangınları buna örnek. Önceki yıllarda çıkan yangınların bir kısmı doğal, bir kısmı da terör ve ihmal gibi etkenlerden kaynaklandı. Bunun bilinciyle havada ve karada bir filo oluşturduk. Yedek kuvvetlerle birlikte ülkemizde toplam 24 uçak, 100 helikopter ve 10 drone. Hedefimiz tek bir yangını önlemek. Dün. gün hem Hatay’ın vatana kavuşmasının 84. yılı hem de milli mücadelenin dönüm noktalarından biri olan Erzurum Kongresi’nin 104. yılıydı. İkincisi milli sınırlar içinde vatanın bölünmez bir bütün olduğu, ikincisi her türlü işgale karşı milletin direneceği, üçüncüsü manda ve himayenin kabul edilmeyeceği. 104 yıl sonra aynı düşünceyle yolumuza devam ediyoruz.”

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza kullanabilirsiniz. (iOS, Android)Twitter’da yapabilirsin @haber7Hesabınızı takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip etmek

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu