Haber

Dev binada yıkım çalışmaları hızlandı

Dev binada yıkım çalışmaları hızlandı

SAMSUN – Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan ‘Anakent İş Merkezi’nde yıkım çalışması hızlandı. Dış cephe sökümü tamamlanan binanın betonarme yapısı da yıkılmaya başlandı.

Bankalar Caddesi ile Kuyumcular Çarşısı ortasında bulunan Anakent İş Merkezi, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılıyor. Yıkım çalışmasında dış cephenin sökülme süreci tamamlandı. Binanın betonarme yapısının yıkımına da giriş kısmından başlandı. Yıkım sırasında cadde trafiğe kapatılırken, iş makineleri de denetimli bir biçimde yıkıma devam ediyor.

“Samsun merkezini tarihi ve turistik bir şehre dönüştürüyoruz”

Son meclis toplantısında Anakent İş Merkezi hakkında konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Demir, “Belediyenin yanındaki binayı yıkıyoruz. Orayı eski havasına, misyonuna kavuşturuyoruz. Samsun’un göbeğini, merkezini tam bir turistik, tarihi şehre dönüştürüyoruz, nefes aldırıyoruz. Anakent İş Merkezini belediyenin parasıyla kamulaştırdık. Oraya otopark yapıyoruz. Üzerine bina yapmıyoruz. Altı otopark, zemini de kafe restoran olacak” dedi.

Otopark ve meydan olacak

Alanın altına 3 katlı konvansiyonel 200 araç kapasitesine sahip otopark ile üst kısma de tarihi dokuya uygun kafe ve meydan inşa edilecek. Samsun’a hem yeni bir otopark hem de yeni bir hayat alanı kazandırmak için çalışmalarını sürdüren takımlar, 2 bin 652 metrekarelik bölgede yeni ömür alanı oluşturacak. Tek projeyle hem otopark sıkıntısını çözülecek hem de vatandaşlara nefes alabilecekleri yeni bir meydan yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu