Haber

Dünya Kupası’nın açılış törenine damga vuran kare! Amerikalı ünlü oyuncuya tepkiler çığ gibi

2022 Dünya Kupası görkemli bir açılış seremonisiyle Katar’da başladı. Birbirinden farklı görsel şovların yapıldığı gecede, Amerikalı ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın sahneye çıktığı anlar çok konuşuldu.

FUTBOLSEVERLER ÇILDIRDI

Açılış merasiminde Dünya Kupası elçisi Ghanim Al-Muftah ile sahneye çıkan Amerikalı ünlü oyuncu Morgan Freeman’a bazı kesimler tarafından büyük tepki gösterildi. Katar’ın FIFA’ya para vererek turnuvayı organize etme hakkı kazandığını belirten bir kısım futbolsever, “Kirli” diye tanımladıkları Dünya Kupa’sının açılışında ünlü oyuncunun sahneye çıkmasını sert sözlerle eleştirdi.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK REAKSİYON GÖSTERİLDİ

Sosyal medyada bir kullanıcının, “Morgan Freeman’ı kara para, rüşvet ve ‘köle işçiler’ üzerine bina edilmiş bir Dünya Kupası’nın açılış seremonisinde görmek, hayatın bize attığı en büyük kazıklardan ve tarihin en hüzünlü şakalarından biri.” tabirlerini kullandığı paylaşımı epeyce fazla etkileşim aldı.

“BİZ BÜYÜK BİR KABİLEYİZ”

Morgan Freeman merasimde yaptığı konuşmada, “Törendeki konuşmasında, “Bizi birleştiren şey, ayırandan daha büyüktür. Biz büyük bir kabileyiz ve dünya bizim çadırımız. Birlikte herkesi bir olmaya çağırabiliriz. Bu tüm dünyaya bir davettir. Futbol insanları ve ulusları bir ortaya getirir. Ortak bir umut ve hürmet bağı vardır. Futbol dünyayı genişletir, ulusları bu pahalı oyuna olan sevgilerinde birleştirir. Ulusları bir ortaya getiren, toplulukları da bir ortaya getirir. Hepimizin bir futbol geçmişi var, Katar’ın da o denli.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu