Yaşam

Ege Üniversitesi, EEN2EIC programında “Grup ve Konsorsiyum İnovasyon Lideri” seçildi.

Ege Üniversitesi (AB) Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından Enterprise Europe Network to European Innovation Council (EEN2EIC) daveti kapsamında yapılan iki başvuru desteklenmeye hak kazandı.

Ege Üniversitesi, EEN2EIC üçüncü daveti kapsamında Türkiye’nin “Grup Lideri” seçilerek bu unvanı alan tek kurum oldu. Ege, ilk davet kapsamında “Konsorsiyum İnovasyon Lideri” olarak desteklenmeye hak kazanan 7 kurumdan biri oldu.

EBİLTEM-TTO Yönetimi ve uzman ekibi Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Teknoloji ve Transfer Ofisimiz tarafından EEN2EIC çağrısına yapılan iki başvuru kabul edildi. Çağrı kapsamında ‘Grup Lideri’ olarak görev yapacak ekibimizi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

“Firmalara 2,5 milyon Euro hibe, 15 milyon Euro yatırım desteği”

Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “İnovasyon yönü güçlü KOBİ’leri ve pazarı etkileyebilecek proje fikirlerini desteklemek amacıyla yürütülen programa başvuran üniversitemizin ‘Avrupa İnovasyon Konseyi’ne başvurmak üzere iki başvurusu var. Hızlandırıcı Destek Programı (EIC-Hızlandırıcı)’ ile programa olan ilgiyi artırmak amacıyla kabul edilmiş ve desteklenmeye hak kazanmıştır. kazanmak. EIC-Accelerator programı, takviye için başvuran ve hak kazanan şirketlere 2,5 milyon Euro’ya kadar hibe ve 15 milyon Euro’ya kadar yatırım temeli sunmaktadır. Programın ilk çağrısı kapsamında Türkiye’de ‘Konsorsiyum İnovasyon Lideri’ olarak desteklenmeye hak kazanan 7 kurumdan biri olan üniversitemiz, özellikle Ege Bölgesi’ndeki firmaların ‘AET’den faydalanması için mentorluk sağlayacak’ Hızlandırıcı’ boost ve bu temele başvurmalarını sağlar. Ayrıca Ege Bilgi ve İnovasyon Merkezi (EBIC-Ege) konsorsiyumundaki diğer ortakların da bu konuda bilgi sahibi olmalarına ve kendi alanlarındaki firmalara üs olmalarına yardımcı olacaktır.”

“Ege Üniversitesi Türkiye Grup Lideri Seçildi”

Programın üçüncü daveti kapsamında Ege Üniversitesi’nin küme lideri olduğunu söyleyen Rektör Prof. Bu kapsamda üniversitemiz, ‘EIC Accelerator’ kapsamında ‘Mükemmellik Mührü’ almaya hak kazanan ulusal şirketlerin yatırımcılarıyla buluşmak için her yıl üç etkinlik düzenleyecek. Böylelikle hem bu damgayı taşıyan şirketler ağının büyümesine hem de şirketlerin pahalı iş fikirlerinin ticarileşmesine temel oluşturacaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu