Ekonomi

Eminönü’nde taksi denetimi sırasında kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi.

Eminönü’nde taksi denetimi sırasında kurallara uymayan sürücülere ceza kesildi. Bir taksi şoförü, polisin kendisini durdurmamasına rağmen kendi rızasıyla denetim noktasında durarak, “Ben bilerek durdum. Ben devletimi seviyorum kardeşim” dedi. Yapılan kontrolde taksi şoförünün evraklarında herhangi bir eksiklik bulunmadığı görüldü.

Eminönü’nde denetim, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Yolcu seçen, belgeleri eksik olan ve trafik kurallarına uymayanlar hakkında işlem yapıldı. Emniyet kemeri takmadığı belirlenen iki kişiye 436 TL, trafik işaretlerine uymayan sürücüye 436 TL, ehliyeti olmayan sürücüye 951 TL, diğer sürücüye ise 1671 TL para cezası verildi. .

“Memur haklı”

Emniyet kemerini doğru takmadığı için ceza kesilen taksi şoförü, hatasının farkında olduğunu belirterek, “Emniyet kemerimi taktım ama ters taktık. Görevli haklı. Emniyet kemerini takacaksın” dedi. düzgün bir insan gibi.”

“Ben bilerek bıraktım. Ben halimi seviyorum kardeşim.”

Öte yandan kontrol sırasında farklı bir an yaşandı. Bir taksi şoförü ise görevlilerin kendisini durdurmadığını ancak kendi isteğiyle durduğunu söyledi. Taksici, “Bilerek durdum. Ehliyetimin cezası olup olmadığını kimse kontrol etmiyordu. O yüzden kontrol edeyim dedim. Görevliler beni durdurmadı. Zaten mecburi, bıraksınlar” dedi. yapın. Herkes işini yapmalı. İşini yapmasaydı bu ülke yürümezdi. Ben devletimi seviyorum kardeşim.” dedi. Bu sürücünün yapılan incelemelerinde evraklarında eksik ya da olumsuz herhangi bir belgenin bulunmadığı görüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Trafik ekiplerinin taksi şoförleri üzerinde yaptığı kontrollerin devam edeceği öğrenildi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu