Teknoloji

Güney Kore 6G’ye Ne Zaman Geçeceğini Açıkladı

Türkiye’de 5G bağlantı teknolojisi ile ilgili çalışmalar devam ederken; Çin, Japonya ve Güney Kore gibi bazı ülkeler zaten 6G bağlantı teknolojisi üzerinde çalışmalara başlamıştır. Bu içerikte Çince, önümüzdeki 10 yıl içinde, Japonya 2030’a kadar 6G teknolojisine geçmeyi planlıyor. Güney Kore’nin 6G teknolojileriyle ilgili son haberler hızlı olmakKararınızı gösterir.

Güney Kore Bilim ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre ülke, kendi 6G altyapısını oluşturmak harekete geçti. Bunu başarmak için Güney Koreli teknoloji ve telekomünikasyon şirketlerine malzeme, bileşen ve ekipman üretimi için takviye verileceği ve halihazırda yapılan çalışmaların çoktan yapıldığı vurgulandı. 482,1 milyon dolarharcandığı söylendi.

Gelişmiş ülkeler 2030 yılına kadar 6G çalışmalarında sona gelmeyi hedefliyor

Bakanlığın açıklamasına göre Güney Kore, yürütülecek çalışmalara devam edecek. 2028’e geldiğimizde 6G bağlantı teknolojisini aktif olarak kullanmaya başlayacak. Bu planlar gerçekleşirse Güney Kore 6G’ye geçiş yapan ilk ülke olarak tarihe geçecek. Bunun başka faydaları da olacak. Güney Kore, yapılacak çalışmalarla 6G teknolojisine yönelik teknolojiler üretecek ve ihraç edecekbu branşta dünyada bir numara olacağını düşünüyor.

Türkiye 6G konusunda rastgele bir çalışma yapıyor mu?

Evet öyle. Geçen yıl konu hakkında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 2053 yılına kadar ulaşım ve haberleşmeye 198 milyar dolar yatırım yapılacağını söyledi. Bu kapsamda yapılacak çalışmalar arasında 6G teknolojisi de yer alıyor. Ancak 6G Türkiye’de ne zaman kullanıma sunulacak ve ne gibi avantajlar sunabilecek? emin değil.

haberakkus.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu