Haber

İmamoğlu ve Yavaş yerel seçim kurallarını açıkladı

CHP’deki iç karışıklık doruk noktasına ulaştı. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde umduğunu bulamayan CHP, yerel seçimlerde mağlubiyet telaşına kapıldı. Akşam Gazetesi’nden Melik Yiğitel’in İmamoğlu ve Yavaş’a yakın isimlerden aldığı bilgiye göre, her iki büyükşehir belediye başkanı da adaylığa yeniden şartlı “evet” diyecek.

TALEP ŞART

İmamoğlu’na yakın kaynak “Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı’ndan kendi isteğiyle istifa etmezse İmamoğlu, İBB’ye aday olmayacak. Yerel seçimlerden sonra bu kadar il kaybedildikten sonra mutlaka devrilir ve İmamoğlu’yla devam eder.”değerlendirmesini yaptı.

‘BÜYÜKŞEHİRLER KAYBEDİYOR’

Kılıçdaroğlu’nun başkanlığa devam etmesi halinde İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için kesinlikle aday olmayacak. Aday olmazsa İstanbul’un kaybedileceğini düşünüyor. Yerel seçimlerde İstanbul’un yanı sıra Hatay, Antalya, Adana ve Mersin’in de kaybedeceği değerlendiriliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni yol haritasını en geç 10 gün içinde bir basın toplantısıyla açıklayacak. İmamoğlu da toplantıda başkanlığı istediğini beyan edecek.

ÜSTÜN İÇİN BASKI YAPILACAK

İmamoğlu kongrede kaybetse bile yerel seçimlerden hemen sonra muhteşem kongre için bastıracaktır. İmamoğlu, olağan kongrede olmasa da yerel seçimleri kaybeden Kılıçdaroğlu’nun daha kolay devrilmesini planlıyor.

SADECE CHP İLE MİLLİYETÇİ OY ALAMAM

CHP’nin Ankara’da bir fikri daha var. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti’nin kendisine destek vermemesi ve yerel seçimlerde aday göstermemesi halinde devam etmeyecek. Yavaş’a yakın “İYİ Parti bana destek vermezse bana tek bir milliyetçi oy gelmez. CHP’yle tek başıma kazanamayacağım açıktır. Dolayısıyla Meral Hanım’ı ikna edemezsem asla aday olmayacağım. Kaybedeceğimi bile bile seçime girmem.”söylendi.

KAYNAK: AKŞAM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu