Haber

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakırköy’de İş Bankası Mensupları Sitesi’nin İncirli parselinin temel atma törenini gerçekleştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkılan İş Bankası Mensupları Sitesi’nin Bakırköy’deki İncirli parselinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Temelin atılacağı alanda düzenlenen törende konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da en önemli kaygılarının riskli konutların güvenli, depreme dayanıklı ve çevreci yapılara dönüştürülmesi için hızlı hareket etmek olduğunu söyledi.

Bakırköy’deki yıkılan bu alanın riskli yapılardan biri olduğunu belirten İmamoğlu, depreme dayanıklı ve güvenli binaların yer alacağı bu kompleksin İncirli parselinde 111 hak sahibinin bulunduğunu kaydetti.

İmamoğlu, İstanbul’u düşündüğümüzde bu işin küçük ölçekli bir iş gibi görünebileceğini belirterek, “Allah esirgesin, son yaşadığımız depremde tek bir yerde dahi olsa ne kadar canımızı kaybettiğimizi düşündüğümüzde, Bize acı verdi, böyle atılan her adımın aslında ne kadar büyük bir iş olduğunu anlıyoruz.” “Anlıyoruz.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve beraberindekiler düğmeye basarak ilk harcı temele döktü.

İYİ Parti ve DEM Partisi’nin İBB adayları

İmamoğlu, programın ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken, İYİ Parti’nin İBB Lider adayının Buğra Kavuncu olduğu ve eski HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ın DEM Parti’den olacağı iddiasına ilişkin soruyu yanıtladı. Büyükşehir belediyesi adayı, “Her siyasetçinin” partisi kendi adayını gösterebilir. Daha önce de söylediğim gibi bir siyasi partinin kendi adayını gösterme özgürlüğünü veya özgürlüğünü eleştirmek benim için asla doğru değildir. Üstelik her aday değerlidir. Hayırlı olsun.” dedi.

Siyasi partilerin aday gösterip kararlar alabileceğini kaydeden İmamoğlu, “Adaylar bu konuyla ilgili yola çıkacak. Tabi ki vatandaşlarımız bunun tutkudan veya başka duygulardan kaynaklandığını düşünmüyorlar, yoksa başka tavizler mi var? Sanırım vatandaşlarımız böyle düşünmeyecek, kendilerine özgü fikirleri olacak.” “Siyasi iradesiyle yola çıkan her aday değerlidir. Onlara hayırlı olsun. Yolumuza devam ediyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Bir başka soru üzerine İmamoğlu, DÜZGÜN Partisi adayı Kavuncu’yu henüz telefonla aramadığını ancak adaylık süreci tamamlandıktan sonra tüm İBB Lider adaylarını arayıp tebrik edeceğini söyledi.

haber-nilufer.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu