Haber

İYİ Parti heyeti İstiklal’de: Bu olay çok yönlü araştırılmalıdır

GÜZEL Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, GÜZEL Parti Genel Lider Başdanışmanı ve Parti Sözcüsü Kürşad Kuvvetli, DÜZGÜN Parti Genel Lider Başdanışmanı Turhan Çözmez, GÜZEL Parti İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu ve DÜZGÜN Parti İstanbul milletvekilleri Taksim İstiklal Caddesi’ne geldi. ÂLÂ Parti heyeti, esnafı gezerek ‘geçmiş olsun’ dileklerini ilettikten sonra sonra patlamanın yaşandığı yere geldi.

Burada konuşan ÂLÂ Parti Sözcüsü Kürşad Güçlü, “Bu saldırıyı UYGUN Parti olarak lanetliyoruz. Bu, milletimizin ortak acısı, partilerüstü gördüğümüz bir hadisedir. En kıymetli sıkıntılarımızdan bir adedidir. Bugün birlik ve dayanışma günü. Hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Bu olay çok taraflı araştırılması gereken bir olaydır. Elbette bugün siyaset günü değil. Siyaset yapmak için gelmedik” dedi.

Konuşmasında ‘saldırının iki önemli boyutu’ olduğunu söyleyen Zorlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bir tanesi elbette stratejik boyutu. Türkiye’nin son dönemde yürüttüğü terörle mücadele, sınır ötesindeki operasyonlar, Irak’ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonların olası ki bu türlü bir hücumun, bu türlü bir kumpasın ardında bir iklim meydana getirme ihtimali ve bunun yanı sıra bilhassa İran’da meydana gelen hadiseleri dikkatle takip ediyoruz. Bu olayların art planında bu boyutta da irdelenmesi gerektiğinin çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Bir öteki boyutu, elbette bu hadise gerçekleşirken operasyonel boyutudur. En kıymetlisi hudut sınırımızın güvenliği hususudur.”

O esnada caddede bulunanlar vekillerle fotoğraf çekmek istedi. Bu sırada karanfillerin konulduğu yerde bekleyen bir kişi gülüşmeler olduğunu öne sürerek heyete reaksiyon gösterdi. Tartışma yaşanması üzerine polis kelam konusu kişiyi alandan uzaklaştırdı.

İYİ Partililer açıklamaların akabinde patlamanın olduğu noktaya karanfil bıraktı. Heyet akabinde Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçerek tedavi gören yaralıları ziyaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu