Yaşam

Kibrit çöpü bulmaca #1: Sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltin

Zeka testi köşemizde çocukluğumuzdan hatırladığımız kibrit çöpü bulmacasını sizlere sunuyoruz. Geçmişte televizyonlarda yayınlanan zeka testi programlarının vazgeçilmez parçalarından biri de kibrit çöpleriyle yapılan matematiksel denklemlerdi.

Kibrit çöpü bulmacaları da bir tür zeka testidir. Zihinsel eğitim problem çözmenize ve akıl yürütmenize yardımcı olur. Kibrit çöpü bulmacalarının amacı, verilen durumu veya denklemi çözmek için istenilen sayıda kibrit çöpünü hareket ettirerek doğru sonuca ulaşmaktır.

Kibrit çöpü bulmacaları genellikle yanlış verilen ve çözülmesi gereken denklemlere dayanır. Bugün zeka testleri çözmeyi seven ve mantıksal düşünme becerilerini geliştirmek isteyenler için kibrit çöpü bulmacası hazırladık.

Kibrit çöpü bulmacaları nasıl çözülür?

Zeka testlerini çözmek genellikle hem eğlenceli hem de öğreticidir. Kibrit çöpü bulmacaları tüm zihinsel yeteneklerinizi ve mantıksal problem çözme becerilerinizi test eder. Kibrit çöpü bulmacaları zor gibi görünse de aslında oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken soruya odaklanmak ve dikkatlice gözlemlemek.

Soruyu anladıktan sonra istenilen talimatlarla atılacak adımları talep etmeye çalışacaksınız. Kibrit çöpü bulmacaları bazen kolay bazen de zorlayıcı olabilir. Zamanla yeni zeka testlerini denemeye devam ederseniz bu tür bulmacaları çözmeyi öğreneceksiniz.

SADECE 1 KİRAPÇI HAREKET ETTİREREK DENKLEYİ DÜZELTİNKibrit çöpü bulmacalarında çözüme ulaşmak için genellikle bir, bazen iki, bazen daha fazla çubuğu hareket ettirmeniz istenir. Bugün sizden istediğimiz, vereceğimiz denklemin üzerinde sadece bir kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi düzeltmenizdir.

9+4=1 denkleminin doğruluğunu sağlamak için bir kibrit çöpünü hareket ettirme hakkına sahipsiniz. Bu zeka testi ile sonlarınızı test edebilirsiniz.

KENDİNİ TEST ET!

Bu kibrit çöpü bulmacası, başlangıç ​​aşaması için biraz zorlu denklemlerden biridir. Kendinizi biraz daha zorlamak istiyorsanız bir süre sınırı belirleyip bunu arkadaşlarınızla paylaşarak birbirinizi test edebilirsiniz.

Kibrit çöpü bulmacasında aslında zaman sınırı yoktur. Ancak mümkünse birkaç saniye içinde cevabı bulmaya çalışın. Zamanınız biterse, başarılı olana kadar tekrar tekrar deneyin ve beyninizin sınırlarını zorlayın.

Kibrit çöpü bulmaca çözümü

Kibrit çöpü bulmaca mantığını bildiğiniz zaman aslında yalnızca mantıksal düşünme devreye girer. Doğru cevabı bulan okurlarımızı tebrik ederiz. Analizi bulamayan okurlarımızın zahmet etmesine gerek yok. Birkaç alıştırmadan sonra bu işte uzman olacaksınız.

Denklemin analizini aşağıdaki görselde bırakacağız. Cevabı bulanlar kontrol edebilir. Bulamayanlar ise bu tür kibrit çöpü bulmacaları üzerinde çalışmaya devam ederek çözümü inceleyerek problem çözme becerilerini geliştirebilirler.

Taşınacak kibrit çöpü:Kibrit çöpü bulmaca analizi:Peki doğru cevabı buldunuz mu yoksa biraz zor mu buldunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu