Haber

Kocaeli’de spor dolu bir ay daha geride kaldı

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu ay uluslararası, ulusal ve yerel düzeyde sekiz spor etkinliğini tamamlarken, ay sonuna kadar bir ulusal spor organizasyonu daha gerçekleştirilecek.

Sporseverler, Down Sendromlular Futsal Kupası 29 Kasım – 2 Aralık, Türkiye Oryantiring Şampiyonası 1. Kademe Yarışları 2-4 Aralık, Türkiye Mid-County Karate Ligi 2. Ayak 3 Aralık, Türkiye Motosiklet Federasyonu Şampiyonlar Ödül Gecesi 10 Aralık, 11. İlçe Ortası Hasan Gemici Serbest Güreş Turnuvası 17 Aralık Türkiye İlçe Ortası Karate Ligi 3. Etap ulusal ile, 3 Aralık Sağır Kadınlar Dostluk Maçı ile yerel ve 17-18 Aralık Kocaeli Ülkeler Arası Judo Turnuvası uluslararası sporlarla Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, son olarak 25-30 Aralık ortasında ulusal düzeyde Türkiye Ümit-Genç-U21 ve Para Karate Şampiyonalarını gerçekleştirecek.

‘KOCAELİ ULUSLARARASI JUDO TURNUVASI’

Spor ve sporcu dostu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü çalışma ve projelerle Spor Kenti Kocaeli’de gençliğin ve kuruluşun temelleri atılıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Tahir Büyükakın, “Sporun her alanında vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye çalışıyoruz. 17-18 Aralık tarihlerinde Kocaeli Uluslararası Judo Turnuvasını gerçekleştirdik. Judo Federasyonumuz ile ortaklaşa bu turnuvayı düzenledik.” söz konusu.

Aralık ayının son sıralamasının 25-30 Aralık ortasında ilki yapılacak ‘Türkiye Ümit-Genç-U21 ve Para Karate Şampiyonası’ olacağının bilgisini veren Lider Büyükakın, “Türkiye Ümit-Genç-U21 25-30 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek olan Para Karate Şampiyonası ise ‘Karate Şampiyonası’ olacak. Bu özel ve renkli görüntülere sahne olacak şampiyonaya tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu