Haber

Kremlin Sözcüsü: ABD, Ukrayna’yı mali açıdan desteklemeye devam edecek

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD’nin Ukrayna’ya mali açıdan destek vermeye devam edeceğini belirterek, “Savaşı hiçbir masraf yapmadan son Ukraynalıya kadar sürdürecekler.” söz konusu.

Peskov, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Kiev ziyareti sırasında Ukrayna’ya yeni yardım açıklayabileceği haberini memnuniyetle karşıladı.

ABD’nin Kiev’e gerektiği kadar yardım etme niyetini defalarca duyduklarını kaydeden Peskov, “Yani onlar (ABD) aslında savaş halinde olan Ukrayna’ya destek vermeye devam edecekler ve savaşı sürdürecekler. hiçbir masraf olmadan son Ukraynalı.” terimini kullandı.

Peskov, bu yardımların “özel askeri operasyonu” etkilemeyeceğini belirtti.

“Ermenistan-ABD askeri tatbikatı endişe yaratıyor”

Ermenistan’ın 11-20 Eylül’de ABD ile kendi topraklarında ortak “Eagle Partner 2023” tatbikatı yapacağını kaydeden Peskov, “Elbette bu tür haberler özellikle mevcut durumda endişe verici. Dolayısıyla bu haberi analiz edeceğiz. derinlemesine inceleyin ve durumu izleyin.” dedi.

Peskov ayrıca, 27 Ağustos’ta Suriye’nin doğusundaki Deyrizor ilinde terör örgütü PKK/YPG’nin baskısı altında Arap aşiretlerle örgüt ortasında başlayan çatışmalara da değindi. Suriye yönetiminin ülkede sistemin kurulmasında, terör unsurlarıyla mücadelede dengeli bir biçimde.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu