Haber

Kütahya’da ‘spor çalıştayı’ başladı

KÜTAHYA (İGFA) – Geleceğimizin teminatı olan gençlerin spora yönelmeleri, ziyanlı alışkanlıklardan uzak durmaları ve sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için Kütahya Belediyesi’nin yatırımları ve takviyeleri sürüyor.

Bu kapsamda, kentimizde sporun durumu, kulüplerin beklentileri, yapılabilecekler ve tekliflerin tartışılacağı Spor Çalıştayı, Kütahya Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından organize edildi.

Akademisyenler, atletler, spor kulübü yöneticileri ve kentimizin önde gelenlerinin dayanak verdiği çalıştay, Belediye Lideri Prof. Dr. Alim Işık’ın iştirakiyle başladı.

Spor Çalıştayı’na; Kütahya Kent Kurulu Lideri Ahmet Otomobilci, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Özdilek, Kütahya Belediye Lider Yardımcıları Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, MHP Kütahya Merkez İlçe Lideri Ayhan Toy, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Murat Cengiz, Kütahya Belediyesi Daire Müdürleri, akademisyenler, spor kulübü yöneticileri ile atletler ve çok sayıda kişi katıldı.

“BURADAN SPOR STRATEJİK PLANI ÇIKARACAĞIZ”

Çalıştayın açılışında konuşan Kütahya Belediye Lideri Alim Işık, seçim öncesi taahhütlerini de anımsatarak, Spor Çalıştayı’nın da bunlar ortasında öncelikli düşündükleri olduğunu kaydetti.

Kütahya olarak çok bedelli olduklarını belirten Lider Işık, “Türkiye’nin birinci 5 vilayetinden birisiyiz, sportmen potansiyeli ve nüfusla orantıladığımız vakit spor yatırımları açısından. Sonuçlar tıpkı oranda bizi şad ediyor mu bu farklı bir tartışma konusu. Bedelli konuşmacılarımızın da söz ettiği üzere sporun tabana yayılması, daha çok insanımızın ferdî ya da kulüp gruplarında sportif etkinlikler yapmasının yanında vatandaşın da kendi sıhhati, ruh ve vücut sıhhati açısından spor yapması kıymetli. Onun için her şeyden evvel altyapı lazım. Nerede bisiklet binecek Kütahyalı hemşehrilerimiz, nerede yürüyecek? Pekala kurumlarımızda spora özendirici ne cins planlamalar yapılmış, tedbirler alınmış? Yok. Bunları tartışacağız” diye konuştu.

Söz konusu çalıştayda herşeyi konuşacaklarını ifade eden Başkan Işık, “Amacımız burada sporu yaymak, kentin ortak bedelleri ortasına taşımak. 5 yıl boyunca Kütahya’da spor nasıl yönlendirilecekse tüm konuşmaları kayıt altına alacağız, çalıştayın bir çıktısı olarak doküman haline getirip sizlere de ulaştıracağız. Buradan bir spor stratejik planı çıkaracağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu