Haber

Manisa GES’lerle gücünü artırıyor

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı Meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından devam eden çalışmalar hakkında da bilgiler paylaşan Önder Ergün, Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisi’nde yapımı tamamlanan ve Yunusemre ilçesi Seyitli mahallesinde kurulumu devam eden güneş enerjisi santralleri hakkında bilgi verdi.

TOPLAMDA 8 MEGAWAT GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİNE SAHİP OLACAĞIZ

Heyetin GES’e bağlı Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisi’ndeki çalışmalarının tamamlanarak Seyitli Mahallesi’nde devam ettiğini vurgulayan Başkan Ergün, Manisa Merkezi Atıksu Arıtma Tesisimiz ve Güneş Enerji Santrali tesislerimizle uzun süredir elektrik ürettiklerini hatırlattı. Yunusemre Seyitli Mahallesi’nde 2 megavat meclis gücüne sahip.

Önder Ergün, daha önce bu kürsüden verdiği Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisimizin bulunduğu bölgede 25 milyon TL bedelle başladıkları 1 megavatlık güneş enerjisi santralinde pano montajlarımızı da tamamladıklarını belirtti. diyerek, “Kısa zamanda en iyisi ile elektriği üretmeye başlayacağız. Aynı zamanda Yunusemre ilçemiz Seyitli’de 147 milyon TL maliyetle elektrik üretmeye başlayacağız. 5 megavatlık güneş enerjisi santralinde panel kurulumlarımıza devam ediyoruz.” ilçesinde yapımına başladığımız elektrik santrali. Haziran ve Temmuz aylarında devreye alarak 6 megavat geri dönüşüm sağlayacak yatırımımızda da elektrik giderlerimizde günümüz kurallarına göre aylık yaklaşık 3 milyon geri dönüşüm tasarrufu sağlayacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu