Haber

Mehdi Eker: Ali Yeşildağ’ı bilmiyorum

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehdi Eker, günlerdir hakkında sosyal medyada tezler yazılan Ali Yeşildağ hakkında avukatı aracılığıyla hata yaptı.

Amidahaber’in haberine göre, Eker’in avukatı Cafer Tanrıkulu’nun İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, “Dr. Mehmet Mehdi Eker, TBMM’de 5 dönem milletvekilliği, 59, 60, 61 ve 62. Hükümetlerde Tarım Bakanlığı, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı, MKYK üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulundu. , Avrupa Konseyi Parlamenter. görevini yapıyor.

‘HABER GERÇEĞE AYKIRI’

Görev ve faaliyetleri nedeniyle müvekkil aleyhine sistemli bir iftira kampanyası yürütülmekte, asılsız haberler, sosyal medya paylaşımları ve yorumlarla kişilik hakları ağır şekilde ihlal edilmektedir. Bu kapsamda EK-1’de paylaşılan içerikler (dosya içeriğine sunulacaktır) Ali Yeşildağ adlı kişi tarafından yayınlanmış, bu içerikler zanlının kendisi ve FETÖ firarisi Cevheri İtimat tarafından sosyal medyada servis edilmiştir. Paylaşım devam etmektedir ve aşağıda bazı linkler verilmiştir:

Müvekkilimiz zanlıyı tanımıyor, kendisi ile hiç görüşmemiş ve konuşmamış, doğrudan veya dolaylı olarak müdahil ve temasa geçilmemiştir. Görselde öne sürülen argümanlar tamamen gerçek dışı senaryo ve kurgulardan oluşmaktadır. Söz konusu görsellerde müvekkilin şeref, fazilet ve prestijini rencide edecek tabirler kullanılmıştır.

‘İNANILMAZ BOYUTLARA ULAŞTI’

Zanlının ailesi tarafından zanlının paylaşımları hakkında kamuoyuna detaylı açıklama yapıldı.

Söz konusu paylaşıma ilişkin ağır hakaret, iftira ve suç isnatları nedeniyle müvekkilin kişilik hakları ağır şekilde ihlal edilmiş ve bu ihlal nedeniyle ailesi ve toplum çevresindeki durum dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Bu nedenle zanlının kimliğinin tespit edilerek cezalandırılmasının talep edilmesi zaruri hale geldi.”

Ne oldu?

Ali Yeşildağ’ın iddialarına göre 2009 yılında tarımsal kalkınma için Avrupa Birliği’nden Türkiye’ye 3,5 milyar dolar kaynak aktarıldı. Bu fonla bölünen araziler birleştirilerek geniş tarım alanları kurulacaktı. Ancak onun yerine 8 şirket kuruldu. Eker, bu şirketlere yüzde 50 ortak oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu