Yaşam

MUBI, Inshallah A Boy filminin Türkçe haklarını satın aldı

MUBI, dünya prömiyerini 2023 Cannes Sinema Festivali’nde yapan ve Cannes’a seçilen ilk Ürdün sineması olarak tarihe geçen INSHALLAH A BOY by Amjad Al Rasheed’in Türkiye haklarını satın aldı.

Sinemanın dev yaratıcılarından ayrılan yönetmenlerin eserlerine kadar özenle seçilmiş sinemaların keşfedildiği MUBI, Ürdün’den Cannes’a seçilen ilk sinema olmasıyla dikkat çeken Amjad Al Rasheed imzalı. İnşallah Bir Oğlan  Filmin Türkiye’deki yayın haklarını satın aldı. Gan Vakfı ÖdülüVe Rail d’Or ÖdülüÖdüllü filmin gösterim takvimi yakında MUBI tarafından açıklanacak.

Ürdün’de geçen Inshallah A Boy, bir erkek çocuk sahibi olmanın oyunun kurallarını değiştirebileceği bir toplumda, kocasının ani ölümünün ardından kızını ve evini kurtarmak için hakları için mücadele eden Nawal’ın hikayesini anlatıyor. 2016 yılında filmi yönetti. Ekran Uluslararası1985 doğumlu Ürdünlü yönetmen ve yazar Amjad Al Rasheed, tarafından bölgenin gelecek vaat eden beş genç yeteneğinden biri seçildi.

 

MUBI Hakkında

MUBI, küresel bir çevrimiçi sinema seçimi, yapım şirketi ve sinema distribütörüdür. Birbirinden güzel, heyecanlı, inanılmaz sinemaların keşfedildiği ve izlendiği yerdir. MUBI’ye her gün özenle seçilmiş yeni sinemalar ekleniyor. Sinemanın efsanevi yaratıcılarından yükselen yönetmenlere; Dünyanın her yerinden sinemalar, MUBI küratörleri tarafından özenle seçilir. MUBI ayrıca, yalnızca platform üzerinden erişilebilen yeni olduğu iddia edilen sinemaların üreticisi ve dağıtımcısıdır. Dünya çapında 190 ülkede hizmet veren MUBI, 12 milyondan fazla üyesiyle dünyanın en büyük sinemasever topluluğudur.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu