Haber

Osmaniye’de inşaatı devam eden afet konutları teslim aşamasında.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, depremin yaşandığı Osmaniye’de inşaatı devam eden afet konutlarından 1.852 tanesinin teslim aşamasında olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş merkezli depremin etkilerinin hissedildiği Osmaniye’de depremin yaraları sarılıyor. Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, programın ardından basın mensuplarıyla buluşarak kentte yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Programa Vali Yardımcıları Hakan Yavuz Erdoğan ve Aziz Onur Aydın da katıldı.

Vali Erdinç Yılmaz, konuşmasına basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederek başladı. Önce pandemiyle mücadele ettiklerini, ardından deprem yaşadıklarını belirten Yılmaz, “500 yılda bir olabilecek bir deprem yaşadık, hepimiz sarsıldık. Depremde 1010 vatandaşımızı kaybettik. Ama şunu söyleyebilirim.” şunu; biz devletimizi yanımızda gördük, devletimizden gereken tüm katkıları alıyoruz, sorun yok.” Hayır. 2023 yılı depremin yaralarının sarılması, depremden etkilenen vatandaşlarımızın sıcak yuvalarına kavuşması için çalışmalarla geçti. Şu anda konteyner şehrimizin altyapısıyla, sosyal imkanlarıyla, her türlü imkânıyla Türkiye’nin en iyi konteyner şehri olduğunu düşünüyorum. Osmaniyelilerimize ve Osmaniyeli hemşerilerimize minnettarım. “Ne kadar gurur duysam azdır. En zor zamanlarımızda hep yanımızda oldunuz” dedi.

“1.852 deprem sığınağı teslim aşamasında”

Vali Erdinç Yılmaz, sözlerine devam ederek 1.852 adet deprem evinin teslim aşamasında olduğunu belirterek, “Bu evler en kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek. Bunlar il merkezi ve ilçe merkezlerine teslim edilecek. 124 adet deprem evi ise en kısa sürede hak sahiplerine teslim edilecek. Kırsal köylerimize teslim edildi. 3.875 konutun üretimi hızla devam ediyor.” kullanılmış.

İl genelindeki diğer projelerden de bahseden Vali Yılmaz, “Karaçay çok güzeldi. Vatandaşlarımızın gelebileceği, rahat nefes alabileceği, aileleriyle birlikte oturabileceği keyifli bir alan haline geldi. Buranın özellikle dolacağına inanıyorum. Yaz sezonu.Osmaniye giriş-çıkışında çok uğraştık.Sakızgedigini’nden itibaren çift şeritli otoyol çalışmasını tamamlamak üzereyiz.Yapılacak 2.5 kilometrelik bir bölüm var.Bunu tamamladığımızda doğuya ve doğuya giden araçlar olacak. Güneydoğu çok rahat giriş-çıkış yapabilecek. Otoyoldan giriş yoluna yakın olursa tüm yerel eserlerimizin satıldığı, konaklayabileceğiniz güzel bir otel olacak. Değer katacağını düşünüyorum.” Bir projeyle Osmaniye’ye geldik. Yani buradan uzak mesafelere giden insanlarımız orada kalıp alışveriş yapıp yoluna devam edebiliyor” dedi. – OSMANİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu