Haber

Samsun’da trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücüsüne polis memurundan tavsiye

SAMSUN’da trafik kurallarına uymayan motosiklet sürücüsünü durdurup tavsiyede bulunan polis memuru Gökhan Alper Yıldırım’a (43) Samsun Valisi Zülkif Dağlı tarafından başarı belgesi verildi. Vali Dağlı, “Polis polisimiz vatandaşlarımıza iyi halleriyle yol göstermeye ve trafikte eğitmeye devam edecek” dedi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Kontrol Şube’de görevli polis memuru Gökhan Alper Yıldırım, 21 Temmuz’da Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı Baruthane mevkiinde Muhammet Fatih Ukte’yi (27) çok hızlı kullandığı ve trafik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle takibe aldı. Polis memuru Yıldırım, Ukte’yi Otoyol Kavşağı’nda durdurdu. Motosiklet sürücüsü Ukte’yi “Annene babana ne diyeceğiz yavrum sen ölürsen” uyarısında bulunan Yıldırım’ın bu tavsiyesi polis kamerasına yansıdı. İçişleri Bakanlığı’nın Twitter’da yaptığı paylaşımın ardından Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Yıldırım’a örnek davranışlarından dolayı başarı belgesi verdi. Vali Dağlı, Samsun’da güzel bir anekdot yaşandığını ifade etti.

‘MAAŞ İLE ÖDÜLLENDİRECEĞİZ’

Vali Dağlı, “Muhammet motosikletiyle gelirken polis memurumuz babacan bir tavırla onu uyardı, bir ağabeylik yaptı, yol gösterdi. Küçük de olsa güzel bir hayat dersi verdi. Bu anlamda çok güzel bir yansıma oldu. Davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Aslında bütün polislerimiz böyle. Polisimiz güzel iş çıkarmış. Sayın bakanımız tebriklerini gönderdi zaten.” Muhammet bundan sonraki hayatında daha dikkatli olacaktır. Motosiklet kullanmak ayrı bir zevk ama önce hayatımızı düşüneceğiz. Onun için çok güzel bir hayat dersi oldu. Polis memurumuz güler yüzlü davranışlarıyla vatandaşlarımızı yönlendirmeye ve trafikte eğitmeye devam edecek” dedi.

arsin-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu