Haber

Seçimden önce okunacak dualar ve oy kullanmadan önce okunacak dualar!

Türkiye yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenmişken, oy yasaklar 18.00 prestijiyle başladı. Buna göre propaganda yasağı 24 saat geçerli olacak. Yarın sabah 06:00’dan itibaren alkol satışı yapılmayacaktır. Kahvehaneler, kahvehaneler ve internet kafeler gibi halka açık tüm eğlence mekanları kapatılacak. Tamam, OyVaktinden önce okunacak dualar, oylama yapılmadan okunacak dualar

SEÇİM ÖNCESİ OKUNMASI GEREKEN DUALAR REFERANSLAR, OY VERMEDEN ÖNCE OKUNMASI GEREKEN DUALAR VAR MI?

Seçime özel bir duamız olmadan milletin huzuru için dua ederek devletin geleceği için güzel dileklerde bulunabiliriz.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yalova İl Müftüsü Müftüsü Turgut Uçar’ın yayımladığı dua ile en kalbi duygularınızı ifade edebilirsiniz:

Tanrım! Sana sonsuz hamd, Peygamber efendimize, ashabına, âline ve bütün Peygamberlere salât ve selâm olsun. Verdiğin sayısız nimetler için sana sonsuz şükranlarımızı sunar, şükranlarımızı kabul edersin.

Tanrım! Sana inandık ve sana güvendik. Onun daveti üzerine, Kitabını tasdik ederek ve Peygamberimizin sünnetine uyarak huzuruna geldik, ellerimizi açtık ve başımızı eğdik. Biz sadece dualarımızın kabulünü ve günahlarımızın affını istiyoruz, bizi huzurundan ayırma. Senin sevgine, rızana, rahmetine ve cennetine layık kullarından olayım.

Tanrım! Bilerek veya bilmeyerek çok günahlar işledik. Şimdi affınıza sığınıyoruz. Affedilmemiş günah, gizlenmemiş utanç, tedavisi olmayan hastalık ve ödenmemiş borç. Allah’ım, bize ölüm acısını ve kabir azabını tattırma, Kıyamet günü yüzümüzü kara çıkarma.

Bize dünyada ve ahirette iyilik ve iyilik ver. Ülkemizi huzur ve düzenden, milletimizi birlik, kardeşlik, huzur ve güvenden ayırma. Her türlü günahtan, riyadan, terörden, şiddetten ve kötülüklerden muhafaza eyle. Şehrimizi, yurdumuzu, dindaşlarımızı ve akrabalarımızı ve tüm insanları görünmeyen kazalardan, belalardan ve musibetlerden koru ya Rabbi.

Malımızı ve ailemizi, onlarla ilgili talihsiz kader ve üzücü haberlerle karşılaştırmayın. Evlatlarımızı ve gençlerimizi Allah’ı ve Peygamberini tanıyan, İslam ahlakını yaşayan, vatanına ve milletine hizmet eden, anne babasına dua etmeyi görev bilenlerden eyle.

Ey âlemin Rabbi! Devletimizi ilelebet ayakta eyle, milletimizi mesut eyle. Vatanımızı bölmek, mukaddes değerlerimizi zedelemek isteyenlere fırsat vermeyin.

Tanrım! İnancımız sönmesin, bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin, kardeşimiz katledilmesin, güzel vatanımız bölünmesin.

Vatanımızı ve milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza eyle. Güçlü ordumuzu ve kahraman güvenlik güçlerimizi her zaman ve her yerde muvaffak eyle. Devlet ve millet hizmetinin her kademesinde görev yapanlara başarılar ve başarılar.

Necip, milletimiz üzgün ve harekete geçmekten utanıyor. Devletimizi asla küçümsemeyin. Tuzak kurmak isteyenlere fırsat verme Allah’ım.

Dinleri, devletleri ve vatanları için savaşırken hayatlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve dua ile anıyoruz. Onlara rahmetinle muamele et.

Kederli ailelerine sabır ve bol mükâfatlar ihsan eyle.

Tanrım! Bizleri lâyık kul ve Habibine lâyık ümmet eyle. Bu dünyada O’nun gerçek izni olmadan ve kıyamette O’nun parlak yüzü olmadan hareket etmek.

Tanrım! Senden cennet ve bizi cennete götürecek salih ameller diliyoruz, bize nasip eyle. Cehennemden ve bizi cehenneme götürecek her türlü musibetten sana sığınırız, bizi muhafaza eyle. Tüm korkularımızdan emin olun ve umduklarımıza ulaşın.

Dünyanın bir çok yerinde mazlum, mahzun, aç ve aç kalmakta olan mazlum dindaşlarımıza ve soydaşlarımıza yardım eyle.

Yetimleri, yoksulları, yetimleri ve garipleri diz çökmüş halde bırakma. Harekete geçmelerine yardımcı olacak hayırsever hizmetkarlar.

Tanrım! Ahirete ve kaderimize hayret et. Dünyamızı ve ahiretimizi bereketlendir. Her zaman sağlık ve esenlik içinde olun. Endişelenme ve bir çare ara. “Bir yudum su” diye kimseye yalvartma.

Bizi İslam’ın yolundan ve Kuran’ın ruhundan ayırma. Kur’ân-ı Kerîm’i kalblerimize ziyafet, ruhlarımıza cila, kabirlerimize nur, maddî ve manevî dertlerimize deva eyle.

Kalbimizde olduğu halde kelimelerle ifade edemediğimiz niyet ve dileklerimizden bize hayırlar ihsan eyle.

Merhametlilerin en merhametlisi yüce Allah’ım! Bizi, ana-babamızı ve tüm müminleri bağışla. Şüphesiz sen dualarımızı işiten ve kabul edensin.

Amin, bihurmeti Taha ve Yasin ve bihurmeti seyyidil-mursalin, velhamdulillahi Rabbil-alemin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu