Haber

Sultangazi Belediyesi 26 Otobüs Satın Aldı

Sultangazi Belediyesi kiralamak yerine satın aldığı 26 otobüsü daha ihaleye ekledi. Böylece satın alınan araç sayısı 104’e çıkarken önemli bir tasarruf da sağlandı. Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, tüm bunları borçlanmadan, öz kaynaklarıyla yaptıklarını belirtti.

“Kiralamadık, aldık” sloganıyla servis araçları alarak tasarruf sağlayan Sultangazi Belediyesi, satın alınan araç sayısını her geçen gün artırıyor. Belediye, kredi almadan, borç almadan kendi kaynaklarını kullanarak 26 otobüs daha satın aldı. 56 adet temizlik aracı, 8 adet iş makinesi, 8 adet geri dönüşüm atık toplama aracı, 2 adet ambulans, 1 adet portatif analiz aracı, 1 adet TOGG, 1 adet arama kurtarma aracı, 1 adet portatif aşevi aracı ve 26 adet otobüs ile satın alınan araç sayısı 104’e yükseldi.

Borca girmeden 104 yeni araç

Başarılı bir iş çıkardıklarını ve bu işin birçok belediyeye örnek olduğunu belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Gelir gelmez ilk işlerimizden biri büyük ihalelerin iptalini sağlamak oldu. Öncelikle bütçeye büyük yük oluşturan araç kiralama ihalelerini durdurduk. Bunun yerine kiralık araç satın aldık. Kendi kaynaklarımızla bunu kredi kullanmadan, borca ​​girmeden, kiralamak yerine satın aldığımız araçlar sayesinde başardık.” “Milyonlarca lira tasarruf ettik. Havaya gidecek parayı sosyal yaşam alanlarının kalitesini artırmak için kullandık. Komşularımızın daha yeterli hizmet alabilmesi için Sultangazi’nin öz kaynaklarını kullanıyoruz, daha da çok çalışmaya devam edeceğiz” Şehrimiz için” dedi. – İSTANBUL

haber-germencik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu