Haber

Trakya’da yaşayan çifte vatandaşlar Bulgaristan seçimleri için sandık başına gitti (2)

EDİRNE’DE ÇİFTE VATANDAŞLAR ÇİZMEDE DE

Bulgaristan’da yapılan erken genel seçimler için yaklaşık 3 bin seçmenin yaşadığı Edirne’de 75’inci Yıl İlkokulu ve Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu’nda sandıklar kuruldu. Kentte yaşayan çifte vatandaşlar, sabahın erken saatlerinden itibaren oy kullanmak için sandık başına gitti.

Trakya Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cevat Güneş, son 2 yılda 5’inci seçimin olduğunu hatırlatarak, artık istikrar beklediklerini belirtti. Güneş, “Bu, son 2 yılda 5’inci seçim. Buradaki hemşerilerin genel görüşü, istikrarlı bir hükümetin kurulmasını bekledikleri yönünde. Hepimizin temennisi bu. Bundan sonra bir seçim istemiyoruz.” Önümüzdeki sonbaharda Bulgaristan’da yerel seçim bekleniyor.Bunlar vatandaşı yoruyor ve seçmeni umutsuzluğa düşürüyor.Umarız bir an önce istikrarlı bir hükümet kurulur ve vatandaşlar Bulgaristan’da birlikte yaşar. güçlü bir ekonomi ve müreffeh bir biçimde.” “Oyumuzu verdik, memlekete hayırlı olmasını dileriz. Her şey düzelir, her şey düzelir. İnşallah istikrar gelir. Geçen hafta ben de oradaydım, hararetli bir çalışma vardı. Umarım anlaşırlar.” ve her şey güzel olacak” dedi.

75. Yıl İlkokulu’nda oyunu oynayan Rahim Karaoğlu, “Seçimler hem Türkiye hem de Bulgaristan vatandaşları için hayırlı olsun. Bu seçimde de istikrar olacağını düşünmüyorum. İnşallah olur. iyi ol.” Vedat Kahraman, “Ne olacağını zaman gösterecek. Bence bu sefer istikrar olur. Umarım bu son seçim olur. Herkes gelip oyunu kullansın istikrar sağlanır, tek umudumuz bu” dedi.

kesan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu