Haber

TÜGVA’nın Batman’da kurduğu “Icathane Atölyesi”nde eğitim başladı

Eğitim, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) Batman’da kurduğu “İcathane Atölyesi”nde başladı.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan’ın 21 Eylül’de Batman Üniversitesi kampüsünde açacağı çalıştayda sunulacak hizmetler hakkında bilgi veren TÜGVA İl Temsilcisi Mehmet Onutçu, gençlere tasarım, robotik kodlama, web eğitimleri, yazılımlar, taşınabilir oyun uygulamaları ve e-ticaret eğitimleridir. belirtilmiş.

Photoshop tasarım eğitimlerinin başladığını kaydeden Onutçu, bu kapsamda 40 kursiyere 120 saat tasarım eğitimi verileceğini söyledi.

120 saatlik eğitimin sonunda katılımcılara sertifika vereceklerini anlatan Onutçu, “Kurs bittiğinde gençlerimiz tasarım alanında kendilerini geliştirmiş olacaklar.” söz konusu.

Robotik kodlama, e-ticaret, taşınabilir oyun uygulamaları ve web eğitim kurslarının önümüzdeki günlerde başlayacağını kaydeden Onutçu, duyurunun ayrıca yapılacağını söyledi.

TÜGVA İl Temsilciliği olarak hedeflerinin “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla gençlerin teknolojik anlamda kendilerini geliştirmelerini sağlamak olduğunu kaydeden Onutçu, “Gençlerin yeni açılımlar ve buluşlarla hayata katkı sağlayabilecekleri alanlar yaratmak istiyoruz. üretebilecekleri alanlar oluşturuyoruz. Bu anlamda gençlerimize iyi bir laboratuvar sunmuş olduk. Bu vesileyle gençlerin topluma faydalı olmalarını sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu