Haber

Usta sanatçı Selda Bağcan’ın başı dolandırıcılarla dertte

Güçlü sesi ve kendine özgü tarzıyla geniş bir hayran kitlesine sahip olan ve hatta dünya çapında tanınan Selda Bağcan, önceki gün kendisini arayan kişiler tarafından dolandırılmaktan son anda kurtulduğunu duyurdu.

Sanatçı, böyle bir olayın başına üçüncü kez geldiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Bu sefer daha organizeydiler. İlk defa alışveriş yapıyordum. Kendisine bir telefon geldi ve ‘Sivas Valisi özel kaleminden arıyorum’ dedi. Tekerlekli sandalye almak istediler, para istedi.

Sivas Valisi, Kayseri Valisi oldu

Daha sonra Sivas Valisi yerine Kayseri Valisi olarak konuşmasına devam edince anladım. İkinci kez konsere gidiyorduk. Bir numara aradı ve ‘Telefonunuz terörle ilgili bir dosyanın içinde bulundu’ dedi.

‘Bak tatlım, ben bir sanatçıyım. Telefonumu herkes bulabilir. ‘Seni ihbar etmeden telefonu kapat’ dediğimde telefonu kapattı.”

Selda Bağcan, son yaşadığı olaydan çok korktuğunu belirterek şöyle konuştu: “Telefon görüşmesi 9 Ocak’ta geldi. Sekreter olduğunu söyleyen biri beni amirine bağladı.

“Polis olduğunu sanıyordum”

Sanki karakoldan arıyorlardı. Şef o kadar sert konuşuyordu ki onun gerçekten polis memuru olduğunu sandım. Bana ‘Senin adına 16 banka hesabı açıldı ve yurt dışına kara para gönderiyorlar’ dedi. Bunu duyduğumda korktum.

“Çok korktum, çok korktum”

Çok organizeydiler. Sorular sormaya başladı ve ‘Bizim için ülkemiz nedir?’ diye sordu. söz konusu. Ben de ‘Annemiz’ dedim. Bu kadar kara para aklama davası gündemdeyken Selda Bağcan’ın adının bu şekilde anıldığını düşünebiliyor musunuz? Çok korktum, çok korktum.

Daha sonra telefondaki kişi kimliğimi kuyumcu soygununda bulduğunu söyledi. Altının yarısını evime getirdiler. ‘Selda Bağcan’ın bir kuyumcunun kimliğini görünce soyduğuna kimse inanmaz’ dedim.

“Başörtülü fotoğrafımı görünce beni aradılar”

Kendi kendime ‘Sanırım geçen hafta başörtülü fotoğrafımı görmüşler, o yüzden aklıma geldi’ diyordum..

Konuşmanın sonunda dolandırıcı olduklarını anladım. Ama bankada ne kadar param olduğunu sana daha önce söylemiştim. Hesap numaralarımı değiştirdim. “Neredeyse beni yanılttılar, neredeyse beni de aldattılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu