Haber

Uysal: Talimat verilmiş, TÜİK sene sonundan itibaren enflasyonu düşürecek

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, TÜİK’e talimat verildiğini ve sene sonundan itibaren enflasyon rakamını düşüreceğini iddia etti.

Sözcü gazetesine konuşan Uysal, “Talimat verilmiş, TÜİK sene sonundan itibaren enflasyonu düşürecek. Vatandaşımız hiç TÜİK’e falan bakmasın. Markete, pazara, bakkala, alışveriş merkezine gittiğinde aldığı eserin fiyatı düşüyor mu, düşmüyor mu ona baksın. Soğan tüccarı kovalayarak çözemezsiniz. Bu şark kurnazlığı, sorumluluğu kendi üzerinden atmak. Haydi dünümüzü çaldınız lakin yarınlarımızı çaldırmayacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti ile HDP arasındaki görüşmeyi değerlendiren Uysal, “Masa’nın altı-üstü karıştı. HDP’yi masanın altında arıyorlardı, halbuki Tayyip Beyefendi ile Devlet Bey’in masasının üzerindeymiş. HDP meselesi zaten bir turnusol testi. Eline mektup verip İmralı’ya gönderen kimdi? Ne vakit ki HDP, ‘Seni lider yaptırtmayacağız’ dedi; o gün propagandaya başlandı. İktidarın, Cumhur İttifakı’nın tek bir varlık sebebi var, her ne kıymetine olursa olsun iktidarda kalmak. Halbuki Millet İttifakı, Altılı Masa pahalar manzumesi üzerinden probleme bakıyor. Cumhuriyettir, demokrasidir, hukuktur… Bir muhasebe yapacak bu ülke. Kavşağa hakikat ilerliyoruz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu