Yaşam

Yeşilçam sanatçısı Serpil Örümcer faturalarını ödemek için fotoğraflarını satıyor

1967 yılında güzellik yarışmasında birinci olan sanatçı Serpil Örümcer, sosyal medya hesabından bir görsel yayınladı. Daha önce maddi sıkıntı yaşadığı haberiyle gündeme gelen Örümcer, “Ben 1970’li yılların sanatçısı Serpil Örümcer. Bu fotoğrafları hayır amacıyla 200 liraya satıyorum. Elektriğimi ödemek istiyorum.” , su ve doğalgaz faturaları. Bana yardımcı olursanız adınıza imzalı fotoğraflarımı göndermek isterim.” .

‘ÇALIŞMAKTA UTANÇ YOK’

Sanatçı, yıllar önce Antik Nostaljik Eşya Pazarcıları Derneği’nin Accılar Ambarlı’daki kapalı pazar alanında açtığı tezgahta çalışarak geçimini sağlıyordu. Yaşadığı sıkıntıları anlatan Örumcer, kızının akıl hastası olduğunu söyleyerek yetkililerden maddi yardım istemek yerine kendisine iş verilmesini istedi.

Örümcer, “Hasta bir kızım var, Berkant’tan da iki torunum var, Allah bağışlasın. Onlar da okuyor tabii, ben de bununla baş etmekte zorlanıyorum. Bakırköy’de yerimiz vardı, onlar da Yıktılar. Yıktıklarında ben ortada kaldım. Yıkılınca o yerin belediye başkanı yanımıza geldi. “Bana yer göstermedi. Bizimle tanışma zahmetine bile girmedi. Çalışmayı seviyorum, ne olursa olsun çalışmanın utanılacak bir yanı yok. Sanatçı olsam bile çalışmanın utanılacak bir yanı yok. Arkadaşlarım ve ailem benimle ilgileniyor, bana yardım ediyorlar. Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

pasinler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu