Ekonomi

Biotrend BM Kadın Sözleşmesini İmzaladı!

Biotrend “BM Kadın” (Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınları Güçlendirme Birimi) sözleşmesini imzaladı. Bu imza ile; Eşit, kapsayıcı ve maliyetli bir çeşitlilik zinciri oluşturmak için BM Kadının Güçlenmesi İlkeleri’ni benimseme taahhüdünü gösteren Biotrend, 2022’de başlattığı yapısal dönüşümde yer alan toplumsal cinsiyet eşitliği eylem planında değerli bir adım daha attı. önde gelen kadın yöneticilerden ilham alıyor.

Biyodöngüsel ekonomi modelini benimseyen, Türkiye’nin önde gelen yenilenebilir enerji şirketlerinden Biotrend; Sürdürülebilir kalkınmanın gelecek nesillere bırakabileceğimiz güvenli ve temiz bir geleceğin anahtarı olduğuna inanarak, üçlü gezegen krizi ve toplumsal eşitlik için aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Biotrend CEO’su Osman Nuri Vardı: “İş hayatında yükselmenin sırrı, eşitliğe önem vermek ve kadın istihdamını desteklemektir.”

Biotrend CEO’su Osman Nuri Vardı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biotrend olarak “BM Kadın” (Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadınları Güçlendirme Birimi) sözleşmesine taraf olmak için yaptığımız başvurunun kabul edilmesinden memnuniyet duyuyoruz” dedi. şeklinde konuştu. İş hayatında eşitlikçi yaklaşım doğrultusunda çalışmalarını esasen sürdürdüklerini belirten Vardı, bu sözleşme ile bunu daha da ileriye taşımayı taahhüt ettiklerine işaret etti. Osman Nuri Vardı, bu imza ile kadınların ekonomik hayatta yer almalarını sağlamak amacıyla tüm departmanlarda ve her kademede güçlenmelerini pekiştireceklerini taahhüt ettiklerine işaret ederek, kadın üye oranının 2019’da arttığı bilgisini paylaştı. yönetim kurulu oranı %33’tür.

Biotrend’de kadın çalışan oranının 2022 sonunda yüzde 10 iken, 2023 Şubat’ta bu oranın yüzde 22’ye yükseldiğinin altını çizen Vardı, 2023 sonunda kadın çalışan oranını yüzde 30’a çıkarmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. , yönetim kurulu hariç.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu