Haber

Meclis Başkanı Mustafa Şentop: Türkiye’nin geleceğine sahip çıkacağız

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Tokat’a geldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Şentop’u Tokat Havalimanı’nda Vali Numan Hatipoğlu, AK Parti Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Arslan, Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve il protokolü karşıladı.

Şentop, ilk olarak AK Parti Milletvekili Yusuf Beyazıt’ın kurduğu Yusuf Beyazıt Eğitim ve Kültür Vakfı’nın açılışına katıldı.

Burada söz alan Şentop, şunları söyledi: “Vakıflar Genel Müdürlüğü olan bir kişinin vakıf kurması mümkün değildir. Bu vakıftan muhakkak beklenirdi. Hayırlı olsun. Vakıflar aslında bizim iyilik medeniyetimizin kurumsallaşmış unsurudur.”söz konusu.

“Türkiye’nin geleceğini koruyacağız”

Meclis Başkanı Şentop, daha sonra Tarihi Meydanın açılış törenine ve Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli hizmetlere katıldı.

Burada yaptığı konuşmada “Hayatta kalabilmemiz için tarihe ve tarihin ortaya koyduğu karakter ve kaderinize uygun hareket etmemiz gerekiyor”Şentop dedi ki:

Bununla bütünleştiğinizde toplum ve devlet olarak atılım yapabilir, büyük adımlar atabilirsiniz. Kendinizi, ülkenizi ve devletinizi etkili ve prestijli hale getirebilirsiniz. Türkiye’nin geleceğine sahip çıkacağız. Türkiye’nin tarihine, kaderine, karakterine sahip çıkarak yapacağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin kaderiyle bütünleşecek ve milletimizin yıldızının parladığı dönemlerde kendisini ileriye taşıyacak bir anlayışla bütünleşecektir. Önümüzdeki dönemler de bunun gibi nice yıllar, haftalar, günler olacak diye düşünüyorum. Ama milletimizin öngörüsü ve Türkiye’nin istikbaline ve kaderine milletimizin el koyması sonucunda ortaya çıkan kararlılık, bizleri büyük bir Türkiye’yi ve yeni bir adil dünyayı yeniden kurabileceğimiz daha münasip günlere taşıyacaktır. Sadece Türkiye’yi değil, Dünya’yı büyüterek her zaman Türkiye’nin karakterinin hakim olacağı bir Türk Yüzyılı inşa edeceğiz.

Konuşmaların ardından Şentop ve protokol üyeleri tarafından toplu açılış yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu