Haber

Özgür Özel: Kongreye gelmezsek ilk sandıkta taban yerleşecek.

“Cumhurbaşkanı adayı mısınız?” “Sorumluluk almaktan kaçınmayacağım” sorusuna dikkat çeken CHP Meclis Küme Lideri Özgür Özel, kongrenin mutlaka yerel seçimlerden önce yapılması gerektiğini söyledi.

Habertürk’ten Mahir Kılıç’ın haberine göre, Bir grup gazeteci ve bir Özel Parti ile vedalaşma ihtiyacı var. Bunu bir sandık önüne koyarsanız ve kurultayda üyelerimizle hesaplaşmazsanız, yani onları alamazsak. hesaplaşıp hesap soracak, hesap sorup hesap verecek ve biz oradan vedalaşıp gitmezsek taban buldukları ilk sandıkta sizinle hesaplaşacak. bulduğu sandık yerel seçim sandık olur. Bu nedenle üye delegesinin önünde sandığa gitmemiz söz konusu olamaz” dedi.

KILIÇDAROĞLU: GEMİYİ GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE LİMANA ÇIKARACAĞIM

“Ama partinin en iyi noktaya gelmesi için başkanlık dahil sorumluluğum olsa da bundan kaçmayacağım” sözleriyle Özel, Kılıçdaroğlu’nun “İktidarı ben alacağım” derken kongreyi kastettiğini belirtti. grup toplantısında güvenli bir şekilde limana gemi”. “Kemal Bey’in kaptan diye nitelendirmelerinden benim anladığım, Kemal Bey’in kongreye kadar yüzbaşı olduğu ve onu tarif ettiğidir” dedi.

‘İMAMOĞLU İLE ANLAŞMA’ İDDİASI

Kemal Kılıçdaroğlu veya Ekrem İmamoğlu ile gizli anlaşma yapıldığı iddialarına ilişkin ise “Benim kendi görüşümle ilgili dedikodu olan bu angajmanlarla ilgili söylenenler gerçeği yansıtmaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu