Haber

Ülkede çetelere ‘savaş’ ilan edildi: ‘1 milyar dolar değerinde uyuşturucu’ imha edildi

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta kırsaldaki bir çiftlikte 21,5 ton uyuşturucu ele geçirildi. Ülke tarihinin en büyük uyuşturucu imhasıyaşandığını bildirdi.

İlaçların uluslararası piyasa değeri yaklaşık 1 milyar dolarAçıklamada uyuşturucunun başarıyla imha edildiği vurgulandı. tamamlanması 11 saat sürdübahsedildi.

Açıklamada, suç örgütlerine yönelik operasyonlarda 17 uzun namlulu silah ve 5 bin 400 mermi ele geçirildiği kaydedilirken, operasyonların kararlılıkla devam edeceği vurgulandı.

Narkotikle Mücadele Ulusal Direktörü Wiliam Villarroel de yaptığı açıklamada, ele geçirilen uyuşturucuların birden fazla suç örgütüne ait olabileceğini, bu nedenle uyuşturucu tacirlerinin ‘ ‘büyük darbe’Aldığını söyledi.

Olağanüstü hal ilan edildi

Ülke çapında uzun süredir güvenlik kriziyle mücadele ediyorEkvador hükümeti, Fito lakaplı uyuşturucu çetesi lideri Adolfo Macias’ın ve birkaç mahkumun Guayas şehrindeki hapishaneden kaçması ve ardından polis araçlarına düzenlenen bombalı saldırılardan endişe duyuyor. 9 Ocak’ta 60 gün sürecek olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi.O vardı.

OHAL kapsamında 23.00 ile 05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacağı açıklandı. OHAL kararının ardından suç örgütleri çok sayıda polis memurunu kaçırıp araçlarını ateşe verdi.

Ayrıca sosyal medyada çete üyeleri tarafından kaçırılan polis memurlarının başlarına silah dayayarak Başkan Daniel Noboa’dan yardım istediği görüntüler paylaşıldı.

haber-ahmetli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu