Haber

Kılıçdaroğlu’ndan İmamoğlu’nun adaylığına ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ‘değişim’ fırtınasının yaşandığı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları:

‘DEĞİŞİM’ AÇIKLAMASI

Değişime en açık parti CHP’dir. Tarih boyunca böyleydi, artık değil. Tüm değişimin önünü açacağız, konuta dönüşümün önünü açacağız. Elbette Cumhuriyet Halk Partisi değişecek. Tek bir kişiyle değil. Yasal bir yerde olur. Bir kongre olur, adaylar ortaya çıkar. Kim eleştirirse, kimsenin sözünü kesmem çünkü eleştirinin bu parti için ne kadar değerli olduğunu biliyorum. Ama bu parti disiplini çerçevesinde oluyor. Biz sosyal demokrat partiyiz, marjinallerin partisiyiz, halk arasında ayrım yapmayan bir partiyiz. Biz vatansever bir partiyiz.

İMAMOĞLU’NUN PARTİ BAŞKANLIK TALEBİNE CEVAP

CHP’de herkes şartları yerine getirdiğinde herkes aday olabilir. Ekrem Bey aday olacaksa olabilir. Şirketler başka, partiler başka. Bu fark bilinmelidir. Partinin bir amacı, kuralları, delegasyonları, parti meclisi vardır. Partiler, her zaman kendini yenileyen organizma hakkındadır.

Ekrem başarılı bir belediye başkanıdır. Elbette aday olabilir. İBB’yi AK Parti’ye asla teslim edemem. Ekrem görevine devam edecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karapürçek Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu